vceli-plastevVčelí vosk je v podstatě přírodní produkt, který obsahuje dokonce až dvě stě osmdesát čtyři složek. Nejčastěji jsou to monoestery, volné mastné kyseliny a uhlovodíky.

Zprvu má včelí vosk bílou až běložlutou barvu, avšak po určitém čase získá tmavější odstín. Včelí vosk má dobré izolační vlastnosti a nevsakuje do sebe vodu, odolává oxidaci.

Využívá se nejen na výrobu svíček, ale přidává se také jako přísada do různých leštidel a kosmetických výrobků. Prakticky se používá jak v lékařství, tak i v potravinářství či strojírenství. Dokonce se s ním zdobí kraslice či zhotovují dekorační předměty.

Jsou prodávány nejrůznější svíčky a to ve tvaru válcového, trojhranného či čtyřhranného. Některé mohou být vyrobeny v podobě stromečku, jiné jsou překrásně zdobeny různými motivy. Samotní výrobci používají při výrobě různé techniky. Tyto svíce mohou zhotovovat odléváním, točením čí ručním malováním.

Do svíček ze včelího vosku se vkládají obvykle různé ploché knoty. V obchodech se dají sehnat i další věci a to např. luxusní svíčky ve tvaru andělíčka, destičky včelího vosku či formy na svíčky.

Leave a Reply

Chtěli byste bydlet levně v Praze? Co takhle Pronájem garsonky v Praze. Najděte si nejlepší pronájem. Znáte horkovzdušné létající lampiony? nezapomenutelný zážitek! default
Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist